Sony Xperia Z3 Hangi Yenilikleri Sunuyor

Sony Xperia Z3 Yenilikler

Sony, Xperia Z3 ile görücüye çıktı. Sony Xperia Z3’ün diğer Xperia serilerinden farkları neler? İşte Xperia Z3 2ün yenilikleri.

İlk göze çarpan değişiklik Sony Xperia Z3’ün boyutlarında görülüyor.Z3’ün kalınlığı 7,3,boyu ise 146 mm. Bu haliyle boyut olarak Z2 den çok farkı olmasa da Z2 den daha ince. Görülen bir diğer yenilik ise ergonomi konusunda.Z2’nin düz kenarlarına karşılık Sony Xperia Z3’ün kenarları yuvarlak. Bu tasarım telefonu elinizde daha rahat tutmanızı sağlıyor. Akıllı telefon piyasasında toza ve suya dayanma konusunda Sony Xperia Z3 haklı bir ünü var. Telefon IP65/IP68 korumasına sahip.

600 Nit parlaklık oranı ile Sony Xperia Z3 piyasadaki en parlak ekranlı telefon. Eski modeldeki 400’e oranla yeni modeldeki 600 oranı gayet iyi. Sony’nin iddiasına göre, Sony Xperia Z3’ün şarj süresi 2 gün. Arayüz olarak incelendiğinde Z2 ile aynı görünüyor. Çok fazla bir fark yok. Ana sayfa ve bildirim çubuğunda bazı güncellemeler yapılmış. Sony Xperia Z3’ün kamerası Sony teknolojisi ile donatılmış ve gayet başarılı. Lenste bulunan ekstra genişlik ise kameranın düşük ışıkta performansını artırıyor. Sony Xperia Z3 işletim sistemi Android 4.4.Cihazda 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemci bulunuyor. Telefon 2.5Ghz hıza sahip.5,2 inçlik ekran 1080×1920 p çözünürlüğü olan, Sony Xperia Z3’ün arka kamerasının 20,7 MP olduğunu belirtelim.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir