Samsung Katlanan Ekranlı Telefonlar

Samsung katlanan ekranlı telefonlarlaTeknoloji devi Samsung, nihayet kavisli ekran teknolojisi alanında yaptığı yatırımların karşılığını almaya başlıyor.

Firmanın Galaxy Note 7 için düz ekran konseptini tamamen geride bırakacağı belirtiliyor.

Diğer taraftan kavisli vizyonun da aslında yalnız bir başlangıç olduğu anlaşılıyor. Zira firmanın aslolan hedefi esnek ve karşı koyabilir ekranlar. Firmanın aldığı yeni patentler katlanabilir ekranın getirmiş olduğu olası zorlukların üstesinden gelecek benzer biçimde görünüyor.

Samsung katlanan ekranlı

ETnews’te yer edinen habere gore bir tür “suni kas” işlevini gören ilk patent birbirine bağlı bir dizi plaka formunu alıyor. Bu yapı ekranın eğilmesinde ve bu esnada bütün bileşenlerin korunmasında büyük bir kolaylık sağlıyor.

İkinci patent ise üst ve alt olmak üzere iki bölüme ayrılabilen bir elastik ekran. Bu esneklik yardımıyla cihaz tam ortasından bir yapay kası kullanarak katlanabiliyor.

Bu iki patent yardımıyla katlanma esnasında bileşenlerin zarar görme problemi ortadan kalktığı için artık hakikaten katlanabilir ekranlı cihazlarla karşılaşmanın yolu açıldı diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir