Samsung Galaxy A7

Samsung’un orta segmente ait metal kasalı yeni akıllı telefon Samsung Galaxy A7’ye dair yeni detaylar sızdı. Cihaz beklenenden iyi bir donanıma sahip görünüyor.

Samsung son dönemde özellikle de amiral gemisi akıllı telefon ve phablet’leri ile gündemi meşgul ederken, bir yandan da orta segmente ait cihazlar üzerinde çalışıyor. Kısa süre önce karşımıza çıkan ve metal kasaya sahip Galaxy A3 ve Galaxy A5’de bu örneklerden birkaçı idi.

Samsung Galaxy A7 incelemesi

Kısa bir süre önce özelliklerine dair yeni bilgiler edindiğimiz Galaxy A7 ise bugün paylaşılan verilere göre beklenenden daha güçlü bir donanıma sahip olacak. SamMobile’ın bugün sunduğu detaylara göre A7, Snapdragon 410 kullanan A3 ve A5’in aksine Galaxy Note 4’te kullanılmış olan sekiz çekirdekli Exynos 5433 SoC ile gelecek.

samsung galaxy a7 özellikleri

Daha önceki dedikodular Galaxy A7’nin Snapdragon 615 ile piyasaya giriş yapacağını içerirken, Exynos 5433’ün gelişi Samsung’un işi ciddiye aldığına işaret ediyor.

Galaxy A7 akıllı telefon, 5.5 inç boyutlarında 1080p çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak, 2GB RAM’e, 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön yüz kamerası eşlik edecek. 16GB dahili depolama alanı ve 2600mAh’lik bataryalı Galaxy A7 toplamda 150 gram ağırlında ve 150 x 75 x 6.3mm boyutlarında. Bu da akıllı telefonu LG G3 ile neredeyse aynı boyutlara taşımış oluyor.

samsung galaxy a7

Galaxy A3 ve A5’in aksine daha yüksek bir fiyat etiketi ile satışa çıkacağı belli olan A7’nin raflardaki yerini ne zaman alacağı ise henüz kesinlik kazanmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir