Iphone modellerine IOS8

IPHONE 4S İÇİN IOS 8 AVANTAJ MI DEZAVANTAJ MI?

Apple Iphone 4, Iphone5, Iphone 5c modellerinin IOS 8 güncellemesi alacağını belirtti. IOS8 Apple’ın yeni gözdeleri Iphone 6 ve Iphone 6 Plus ile birlikte piyasaya sürüldü. Iphone 5,5c,5s’in 4” lik Iphone 6’nın 4.7”, Iphone 6 Plus’ın ise 5,5” lik ekrana sahip olması aslında IOS 8’in geniş ekran boyutuna sahip olan telefonlar için tasarlandığını kanıtlar nitelikte. Iphone 4’ün sahip olduğu 3,5” lik ekran boyutu ile IOS 8’de ne kadar stabil çalışacağı gerçeği de ortada.

Geçen sene IOS7 piyasaya sürüldükten sonra Iphone 4’ün başına gelenler bu sene IOS 8 ile birlikte Iphone 4s’in başına gelecek. Iphone 5’in işlemci olarak %20 ram bakımından iki kat Iphone 4s’e fark attığı gerçeğini göz önünde bulundursak macerayı sevmeyen Iphone 4s kullanıcıları dışında IOS8’e geçmek pekte akıl karı gözükmüyor.

Şunu da hatırlatmadan geçemeyeceğim geçen sene IOS7 ile birlikte Iphone 4 kullanıcılarından bir çok şikayet gelmiş ve akabinde yeni versiyon çıkarmış ve bu sorunlarda Iphone 4’e çare olmamıştı. Macera aramaktan yana değilseniz 4s’inizi IOS8’e güncellememenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir