IOS 8 ve mikrodalga sarj yalanı

mikrodalga

ŞİMDİDEN UYARALIM! SAKIN BUNU DENEMEYİN

IOS 8 ile birlikte Apple cihazlarına kablosuz şarj özelliğinin geldiği ve cihazların mikrodalgalarla kısa sürede şarj olabileceği bilgisi ortalığı karıştırdı.

Buna göre IOS 8 ile birlikte gelen “wave” özelliği sayesinde cihazların şarj edilebildiğini belirten yanlış bilgi IOS kullanıcıları arasında büyük heyecan yarattı ve internette hızla yayıldı. İnternette yer alan bilgiye göre Iphone ve ıpadler mikrodalga fırın içerisinde 700w altında 60 saniye, 800w altında ise 70 saniye kalarak cihazın şarj olabileceği belirtiliyordu.

Twitter üzerinde hızla yayılan ve kullanıcıları heyecanlandıran asılsız bilgi nedeniyle bir çok kimsenin Iphone ve Ipadleri çalışmaz hale geldi. Şimdiden uyaralım! Cihazınıza IOS 8 yüklemeniz ile birlikte cihazınızın mikrodalgalar aracılığıyla şarj olabileceği bilgisi asılsız bir bilgidir. Lütfen bu bilgiyi ciddiye alarak cihazınızı mikrodalga fırınınıza koymaya kalkmayın aksi takdirde hem cihazınızdan olur hemde evinizde kötü sonuçlara yol açabilecek kazayla kaşılaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir