En Başarılı Fotoğraf Editörü Photoshop

Photoshop cs6 beta piyasaya çıktıAdobe firmasının 1988 yılında yazılımını aldığı Photoshop fotoğraf editörü üretildiği ilk zamanlarda monokrom ekran üzerinde siyah-beyaz resimleri düzenlemek için kullanılıyordu. 2004 yılında Photoshop CS4 güncellemesinin ardından 2010 yılında Photoshop CS5 sürümü piyasaya sunuldu. Bu yılda son sürüm olan Photoshop cs6 piyasada yerini aldı.

Photoshop CS5 ile hayatımıza giren en büyük yenilik ise içerik duyarlı dolgu özelliğidir. Çekilen fotoğrafların en baştan istenilen ölçüde düzenlenmesi ve içeriğinin istenilen şekilde baştan planlanması imkanını sağlıyor. İstediğiniz obje ve kişileri fotoğraflara ekleyip çıkarmanız, ışığı ve mekanı ayarlayabilmeniz de mümkün. Daha önce hiç Fransa’da bulunmamış birini Eiffel kulesi yanında fotoğraflamanız hatta gün batımı ya da farklı bir gün dilimini fotoğrafa uygulamanız mümkün.
Siz de bu programı tanımak için resmi sitesinden photoshop indirebilir ve deneyebilirsiniz. Tabi bu indirebileceğiniz demo sürümdür ve 1 ay kullanım içindir. Sonrasında program kendini kapatır ve tam sürümü satın almalısınız.

Photoshop

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir