Çevrimiçi İngilizce Dil Eğitimi

ingilizce

Günümüzde küresel dünyanın ortak dili olmayı başarmış olan İngilizce herkes tarafından bilinmesi zorunlu bir dil halini almaktadır. Öyle ki artık bazı iş ilanlarında 3. dil şartı aranabilmektedir. İngilizce eğitimi görmek için okula veya kurslara gidemiyorsanız Online İngilizce Eğitimi veren internet sitelerine göz atarak kendinize uygun kur seviyesinden başlayabilir veya konuları en baştan alarak bildiklerinizi de pekiştirebilirsiniz. Yabancı dil öğrenimindeki başarınız tamamen sizin dile olan yatkınlığınız ile doğru orantılıdır. Yabancı dil öğrenmeye açık bir bireyseniz İngilizce öğrenebilir veya var olan bir İngilizce seviyeniz var ise bunu geliştirebilirsiniz. Birçok kişide okula veya kursa gitmeden İngilizce öğrenilmez kanısı var olsa da İngilizce öğrenmede en büyük pay sizin azminizdedir. Bu nedenle kurs veya okula gitmedende internet üzerinden İngilizce öğreniminize başlayabilirsiniz.

İngilizce öğrenebilmek, en azından İngilizce’yi anlayabilmek için çok sık kullanılan İngilizce kelimeleri bilmeniz gerekmektedir. Bu kelimelere internet üzerinden ulaşabilir, küçük notlar alarak düzenli tekrarlar sonucu ezberleyebilirsiniz. İngilizce için bir diğer önemli husus ise dil bilgisi kurallarına hakim olmaktır. İngilizce adı ile gramer olan dil bilgisi kurallarını bilirseniz öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri bu dil bilgisi kurallarının içerisine yerleştirerek rahatlıkla ingilizce cümleler kurabilirsiniz. Örnek olarak bir yerden başka bir yere yürüyorsanız ve yürüme esnasında yaptığınız yürüme eylemini bir cümleye İngilizce olarak dökmeniz gerekirse “ I am walking. “ demeniz gereklidir. Özne am/is/are ve fiilin sonuna -ing eki getirilerek kurulan bu cümlede karşınızdaki kişi sizin o an yürüme eylemini gerçekleştirdiğinizi anlayacaktır. İngilizce’deki cümle kalıpları Türkçe’deki cümleler gibi sondan eklemeli olmadığı için İngilizce bir cümleyi Türkçe’ye çevirmek için cümlenin tamamını dinlemeli veya okumalı ve ardından İngilizce cümlenin ilk kelimesi olacak olan öznesi ile başlayarak diğer kelimeleri sondan itibaren kavramaya çalışmalı ve Türkçe’ye öyle çevirmelisiniz. Örnek olarak “ I don’t like listen music. “ cümlesini incelediğimiz takdirde “ Ben müzik dinlemeyi sevmem.“ şeklinde Türkçe çevirisi ortaya çıkmaktadır. Görüldüğü üzere “ i don’t like “ İngilizce cümlede sonda olmadığı halde Türkçe cümlede “ sevmem “ olarak sona gelmiştir, sonda olan “ listen music“ ise Türkçe cümlede “ müzik dinlemeyi“ olarak özneden sonra kullanılmıştır. Eğer İngilizce’den bire bir çevirme yapmaya kalkışırsanız bu cümleyi “ Ben sevmem müzik dinlemeyi. “ olarak çevirmek durumunda kalacaksınız ve bu da doğru bir cümle yapısı olmayacak. Anlatım bozukluğu ile dolu cümleler kurarak Türkçe konuşan turistler konumuz için iyi birer örnektir.

İyi bir kariyer sahibi olabilmek, yurtdışında birçok insan ile iletişim kurabilmek, farklı kültürler ile etkileşim halinde olabilmek ve bunlara benzer durumlar için yabancı dil eğitimi önemlidir. Küreselleşmiş olan dünyamızda ortak dil olarak kabul edildiği için İngilizce oldukça önemlidir. Sürekli tekrarlar yapmalı, Türkçe altyazılı İngilizce filmler, diziler veya İngilizce altyazılı Türkçe filmler, diziler izlemeli – ki bu daha İngilizce öğrenimiz için daha ekili olacaktır – İngilizce hikaye kitapları okumalı, İngilizce dil bilgisi kurallarını hakim olmanız gerekmektedir. İngilizce dilini bildiğiniz halde potansiyel sosyal çevreniz iletişim becerilerinize bağlı olarak olağan üstü bir şekilde artış gösterebilir. Çalışan biri iseniz iş olanaklarınız veya çalıştığınız işinizdeki pozisyonunuz olumlu şekilde değişkenlik gösterebilir. Merak ettiğiniz bir soruya sadece Türkçe kaynaklardan cevap aramak yerine İngilizce kaynaklardan da cevap arayabilir ve çok daha kapsamlı sonuçlara ulaşabilirsiniz. İngilizce eğitimine önem vermeli ve İngilizce öğrendikçe hayatınızda bir şeylerin olumlu değişimler gösterebileceğini unutmamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir