Android’de güvenli mesaşlajma

Günümüzde artık hemen herkesin elinde bir akıllı cihaz var. Gnülük hayatımızın önemli bir kısmında dijital ortamda mesaj veya chat ile geçiriyoruz. Dijital ortamda mesajlaşırken cihazlarımız ne kadar güvenli biliyor muyuz. Günümüzde birçok bankacılık işini artık mobil cihazlardan yapıtğımızı düşünürsek cihaz güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu kavrayabiliriz. Android cihazlar için üretilmiş yeni bir yazılım ile siz de Android cihazlarınızda güvenli şekilde mesajlaşabilirsiniz.

android güvenli mesajlaşma

Secure Chat ile Güvenli Mesajlaşın!

G DATA, güvenli mesajlaşma uygulaması Secure Chat ile Android kullanıcılarının karşısına çıktı. G Data Secure Chat uygulamasının detayları haberimizde.

We are social’ın yaptığı araştırmalara göre şu anda tüm dünyada 2 milyarın üzerinde akıllı telefon bulunuyor. G DATA tüm kullanıcıların görüşmelerini herhangi biri tarafından okunma korkusu olmadan güvenli bir şekilde yapabilmeleri ve dijital özgürlüklerini koruyabilmeleri için özel bir sohbet uygulaması geliştirdi.

Başlangıç olarak Android tabanlı cihazlarda kullanılabilecek olan Secure Chat uygulaması, var olan en üst düzey şifreleme yöntemlerini kullanarak kısa mesaj ve yazılı sohbet iletişimlerini güvenli kılacak. Uygulama aynı zamanda paylaşılan fotoğrafları da şifreleyerek koruyacak.

android güvenli mesajlaşma 2

Gizliliğiniz garantide

G DATA Secure Chat uygulaması akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirilen SMS, sohbet, fotoğraf ve video paylaşımı gibi iletişimlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Kullanıcılar mesajları ve paylaştıkları dosyaların başkalarının eline geçmesi korkusu olmadan iletişimlerini sürdürebiliyorlar. Uygulama üzerinde bulunan zamanlayıcı sayesinde kullanıcıların gönderdikleri mesajlar ve fotoğraflar gibi dosyalar belirli bir süre sonra hem göndericinin hem de alıcının cihazında otomatik olarak siliniyor.

Secure Chat uygulamasının güvenliği Axolotl protokolü üzerinden sağlanıyor ve mesajlar pratikte çözülmesi imkansız olarak görülen yöntemlerle şifreleniyor. SECURE CHAT uygulamasında kullanılan sunucular G DATA’nın kendi binaları içerisinde bulunuyor ve fiziksel olarak da güvenlikleri sağlanıyor.

Secure Chat uygulaması Android için buradan indirebilirsiniz.

Secure Chat Özellikleri

İki kişi ya da birden fazla kişi arasında yapılan sohbetlerin güvenli bir şekilde yapılabilmesini sağlıyor.

Kullanıcılar fotoğraf ve diğer dosyaları hızlı, basit ve şifreleme sayesinde güvenli bir şekilde paylaşabiliyor.

Mesajlar uygulama üzerinde bulunan zamanlayıcı sayesinde hem gönderici hem de alıcının cihazında belirli bir süre sonunda otomatik olarak silinebiliyor.

Yapılan görüşmeler SD karta yedeklenebiliyor.

Cihaz üzerinde bulunan sohbet geçmişi parola ile korunabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir